25 години от Чудото!

25 години минаха, но не се забравя.

И след още 25 пак ще се помни.

Франция - България на "Парк де Пренс" е футболното, а вероятно и спортно събитие, за което всеки очевидец има своята собствена история в историята.

Къде го е гледал, с кого е изживял емоцията, какво е станало в миговете на радост, как и какво е паднало или се е счупило в еуфорията след онзи гол на Костадинов...

Малки парчета от Чудото.

На 17 ноември 1993 г. бихме французите насред Париж с гол в последната секунда на последната минута, за да ги пратим зад борда на Световното.

И реми им стигаше в този мач, но дойде последният удар, в последната възможна атака, с топка, ударила се в последната възможна повърхност от гредата, откъдето има как да влети в мрежата... И ремито им убягна.

Бихме ги напук на прогнози и логика, и то с обрат - 2:1! Сценарий не за Холивуд, а...

После отидохме на Мондиала и станахме четвърти на планетата. Еуфорията и сценарият на онази славна победа, днес е митологизирана, историите се разказват с все нови и нови детайли, разкрасени, "обогатени".

Така е с всеки подобен момент от историята, в който за цял един народ времето спира./dir.bg