ВЕЛИКО! БЪЛГАРИЯ Е ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН!

Девойките на България до 18 години във волейбола станаха европейски шампионки!
Българският отбор на Антонина Зетова спечели финала на първенството в Гърция и Румъния, побеждавайки категорично Белгия с 3:0 гейма - 25:15, 25:18, 27:25.
Успехът е огромен за волейбола ни при подрастващите и е пореден след тези, които постигнахме и при мъжките отбори.
Българките стигнаха до финала след далеч по-драматична победа над Италия в полуфиналите, при която нашите момичета спасиха четири мачбола. Преди това в груповата фаза те надвиха още Германия, Турция, Полша, Литва, Финландия, Гърция и загубиха само от Унгария.
Днешният финал бе първи за женското ни направление при подрастващите от 42 години, като за последно България участва в битка за златото на Европейското първенство за девойки до 20 години през 1982 година, когато завоюваме среброто.
Успехът в третия гейм дойде изключително драматично, като българките се нуждаеха от пет мачбола, за да заслужат голямата радост.
Централната блокировачка Дарина Нанева бе най-резултатна за България с 14 точки. С 12 завърши Вяра Парапунова, Деница Ангелова отбеляза 11 точки, а Калина Венева завърши с 9 точки.Девойките на България до 18 години във волейбола станаха европейски шампионки!